Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o programie Czyste Powietrze?

Co warto wiedzieć o programie Czyste Powietrze?

Program Czyste Powietrze to inicjatywa rządowa, która ma na celu walkę ze smogiem i poprawę jakości powietrza w naszym kraju. Dzięki temu programowi mieszkańcy mają możliwość uzyskania dofinansowania na termomodernizację swoich domów oraz wymianę starych, nieekologicznych pieców. Warto dowiedzieć się więcej o tym programie, gdyż korzyści płynące z jego realizacji są ogromne – zarówno dla środowiska, jak i dla naszych portfeli. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące programu Czyste Powietrze.

Czym jest program Czyste Powietrze?

Program Czyste Powietrze oferuje dofinansowanie na różnego rodzaju prace związane z termomodernizacją budynków jednorodzinnych. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie finansowe przy takich inwestycjach jak ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej czy dachowej, a także montaż instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

Dodatkowo, program przewiduje również dofinansowanie na wymianę starych, nieekologicznych pieców na nowoczesne, ekologiczne źródła ciepła, takie jak pompy ciepła, kotły na biomasę czy piece na pellet. Warto zaznaczyć, że dofinansowanie może wynieść nawet do 90% kosztów kwalifikowanych, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o przeprowadzeniu termomodernizacji.

Kto może skorzystać z programu Czyste Powietrze?

Program Czyste Powietrze w Kamieńcu Wrocławskim i nie tylko skierowany jest przede wszystkim do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą przeprowadzić termomodernizację swojego budynku. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie. Ważne jest jednak, aby budynek, w którym planowane są prace, spełniał określone kryteria.

Udział w programie Czyste Powietrze przynosi wiele korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla uczestników programu. Przede wszystkim, dzięki termomodernizacji budynków oraz wymianie starych pieców na ekologiczne źródła ciepła, możliwe jest znaczne ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto, inwestycje te przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji budynków, poprzez zmniejszenie zużycia energii na ogrzewanie. Dla uczestników programu oznacza to niższe rachunki za energię oraz lepszą jakość powietrza w ich otoczeniu.