Kółko komputerowe

Zajęcia kółka komputerowego odbywają się w szkolnej pracowni informatyki, w poniedziałki, wtorki i środy po zajęciach lekcyjnych. Prowadzą je: mgr Grzegorz Kolenda i mgr Mariusz Wojciechowski.

Udział w zajęciach biorą wszyscy zainnteresowani uczniowe naszej szkoły. Zajęcia sprzyjają rozwijaniu zainteresowań oraz pogłębiają wiadomości i umiejętności z zakresu technologii informatycznej.

Kółko sportowe

1. Szkolna Liga Tenisa Stołowego:
Dla uczniów kl. V-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

2. Szkolna Liga Unihokeja:

Dla uczniów kl. V-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

Koło Teatru i Recytacji "Komedia"

Koło Teatru i Recytacji "Komedia" działa w naszej szkole od kilku lat. W spotkaniach koła biorą udział chętni uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Głównym celem spotkań Koła Teatru i Recytacji ,,Komedia” jest:
  • zachęcanie uczniów do aktywnego udziału w życiu szkoły
  • kształtowanie postaw moralnych
  • doskonalenie umiejętności współdziałania w grupie.

Uczniowie uczą się odpowiedniej wymowy, ćwiczą dykcję, pamięć i koncentrację uwagi. Nabywają nowe umiejętności grania ról teatralnych przedstawiając krótkie scenki teatralne. Samodzielnie przygotowują scenografię oraz rekwizyty i stroje. Uczestnictwo dzieci w kółku teatralnym staje się dla nich przyjemnością, zabawą i sposobem spędzania wolnego czasu. Jest też doskonałym miejscem, w którym można się wyzbyć kompleksów i przełamać barierę strachu.

Tutaj też dzieci zdobywają poczucie własnej wartości, nabywają swobody i otwartości w kontaktach z ludźmi. Uczą się współpracować i współzawodniczyć z innymi. W czasie kilkuletniej działalności koła zostało przygotowanych wiele przedstawień, które uświetniały szkolne uroczystości, ale także prezentowane były m.in. zaproszonym do naszej szkoły gościom oraz w czasie imprez lokalnych. Uczniowie zdobyli wiele nagród i wyróżnień podczas organizowanych konkursów oraz przeglądów teatralnych na terenie Zabrza.
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się