Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2  kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole obchody rozpoczęły się już w piątek – 1 kwietnia. Szkoła została udekorowana niebieskimi balonami i transparentem z napisem „Dzień Autyzmu”, a na stronie internetowej pojawił się plakat „Polski na niebiesko”.

Już od rana przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wręczały wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły znaczki „Niebieskie Zabrze”, które przez cały dzień nosiliśmy na ubraniach na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Niektórzy uczniowie odpowiedzieli na apel organizatorów i ubrali się tego dnia „na niebiesko” za co otrzymali słodką nagrodę J

O 9.00 w Sali doświadczania świata rozpoczęły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III, które przygotowały panie: Katarzyna Bielec i Anna Dołęga. Starsi uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści zebrali się w pracowni multimedialnej. Tam, pani psycholog – Katarzyna Owczarzak przybliżyła obecnym pojęcie autyzmu. Później wszyscy obejrzeli film „Tomek i ja” - wzruszającą historię chłopca z autyzmem i jego rodziny.

Około godziny 11 wybrani uczniowie pod opieką wychowawców wyszli na spacer po okolicy, gdzie wręczali przechodniom znaczki „Niebieskiego Zabrza” oraz ulotki informacyjne o autyzmie i naszej szkole. Odwiedzili także wystawę nt. autyzmu w MOKu „Guido”.

Nasza szkoła włączyła się także w miejskie obchody Dnia Autyzmu – przeszliśmy niebieskim korowodem spod ZSS nr 41 pod pomnik Pstrowskiego, skąd w niebo pofrunęły niebieskie balony.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniach i przebiegu obchodów paniom: Małgorzacie Baryle, Małgorzacie Rybak, Aleksandrze Piotrowskiej, Katarzynie Bielec, Annie Dołędze, Katarzynie Owczarzak oraz panom: Wojciechowi Żukielowi, Piotrowi Pyzikowi, Andrzejowi Machowi i Zbigniewowi Bieńkowi.

Organizatorzy:

Agnieszka Pyzik

Magdalena Szymczyk

 

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się